La Palma

Możliwość komentowania La Palma została wyłączona 87
La Palma
1 vote, 3.00 avg. rating (68% score)

OLYMPUS DIGITAL CAMERASan Migiel de la Palma jest jedną z siedmiu dużych wysp należących do archipelagu Wysp Kanaryjskich. Pod względem wielkości jest piątą wyspą tego archipelagu a jej powierzchnia wynosi około 708 kilometrów kwadratowych i ma 42 kilometry długości i 28 kilometrów szerokości, a zamieszkuję ją około 86 tysięcy mieszkańców. Jej niewątpliwymi atutami są zróżnicowane krajobrazy od wąwozów, gór aż po lśniące w słońcu wulkaniczne plaże.
Na wyspie wspaniałą scenerię tworzą także senne miasteczka ze swoimi białymi domkami i wszędzie się panoszące plantacje bananowców.
Turystyka na La Palma rozwijała się już w drugiej połowie dziewiętnastego wieku (powstały wtedy na wyspie liczne hotele) a na przełomie XIX i XX wieku wyspa stała się jednym z ulubionych miejsc, gdzie na odpoczynek zjeżdżali, co bogatsi poddani Imperium Brytyjskiego. W latach dwudziestych ubiegłego wieku turystyka na wyspie zamarła na około pół wieku; dopiero w latach osiemdziesiątych po wybudowaniu lotniska ruch turystyczny uległ ponownemu ożywieniu.

Tagi: Gniewiński portal, Porównanie 2016 technorattan kontra polipropylen, przesłony wodoszczelne, Minikoparka Gorlice, Fotoodmładzanie żary, bcaa katowice sklep, fluorokrzemian glinu, Tynk silikonowy Lakma, onlynails cennik, redox extreme efekty, ra nails lakier hybrydowy
admin

View all contributions by admin

Similar articles