Walia

Możliwość komentowania Walia została wyłączona 90
Walia
1 vote, 2.00 avg. rating (58% score)

skoki-tandemowe-5Walia położona jest na półwyspie graniczącym na wschodzie z Anglią a na zachodzie z Morzem Irlandzkim. Są tu przepiekane krajobrazy: klifowe skaliste wybrzeża, urokliwe, malowniczo położone wioski na wyżynnych i górzystych terenach i najwyższy szczyt Snowdon (1085 metrów nad poziomem morza).
Największymi miastami Walii, które koncentrują zarówno przemysł tej krainy jak i historyczne zabytki są Cardiff (stolica Walii), Swansea, Bangor, Newport i St. David.
Stolica Walii Cardiff leży nad rzeką Taff na południowym wybrzeżu. Jeszcze na początku dziewiętnastego wieku było to niewielkie miasteczko, ale już wkrótce stało się ważnym portem używanym głównie go transportu węgla kamiennego. Miasto posiada trzy wyższe uczelnie (Cardiff University, University of Wales i Royal Welsh College of Music and Drama).
Największą atrakcją turystyczną tego miasta jest Zamek Cardiff leżący w samym centrum, a także Castell Coch.
W Cardiff jest ogromna ilość klubów, pubów i barów głównie w centrum miasta i w śród turystów Cardiff słynie z bogatego i urozmaiconego nocnego życia.

Tagi: trioxygen 5, baront schody, turnabol, kubota l3200 cena, drążenie foremników, biceps 34cm, vetrex okna bielsko biała, Szamba Betonowe Piaseczno, kinesiotaping bielsko biała, firma otwierająca sejfy awaryjnie - Warszawa, osb stopfire
admin

View all contributions by admin

Similar articles